Elérhetőségek:

21000 Újvidék

Dr. Zoran Đinđić u. 2

Mob.: 063-7-246-588

Született: Szabadka, 1976. 03. 13.

Oklevelek:

• ·2000: Magyar nyelv és irodalom tanár, ÚE, BTK, Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék,Újvidék
  • 2006: A nyelvtudományok magisztere (A magiszteri dolgozat címe: A proverbiumok szintaktikai és szemantikai szerkezete), ÚE, BTK, Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék, Újvidék
  • ·2010: A filológiai tudományok doktora (A doktori disszertáció címe: Nyelvi attitűdök a vajdasági magyarság körében) ÚE, BTK, Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék, Újvidék

Foglalkozás: egyetemi docens

Szakterület: szociolingvisztika

Munkahely:

• Újvidéki Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék, Újvidék
  • Kurzusok:

PUBLIKÁCIÓK

Önálló tudományos kötetek:

Nyelvi attitűdök a vajdasági magyarság körében

Nyelvjárási attitűdök

Tanulmányok (5):

A magyar és a szerb nyelv helyzete, alkalmazása a vajdasági magyarság körében. In. Létünk, Forum Könyvkiadó Intézet, Újvidék, 2010. 3. 104–119.

The use of the dialect among hungarian ethnic minority in Serbia (Banat).In. Обшество, обшности, человек: в поисках «вечного мира» = The Society, the Communities, the Human: in Search of «Eternal Word».  Materials of the IV. International Scientific Internet Conference. 8 November 2011. Edited by I. A. Fedorov, L. V. Krasnova, S. V. Guzenina. Ministry of Education and Science of Russian Federation, FederalState Budgetary Educational Institution of

Higher Professional Education «TambovStateUniversity named after G.R. Derzhavin». Tambov, Издатељство ТГУ. 105-110.

Magyar nyelvjárások az oktatásban. In.Hungarológiai Közlemények. 2012, 4, 27–37.

Interetnikus terek a szerb és a magyar nyelv hasznosságát alátámasztó szituációk vonatkozásában. In. Pieldner Judit–Tapodi Zsuzsa (szerk): A tér értelmezései–az értelmezés terei. Erdélyi Múzeum Egyesület–Státus Kiadó, Kolozsvár–Csíkszereda. 2012. 118–127.

Kisebbségi nyelvjárási attitűd és identitástudat. In. Ispánovics Csapó Julianna (szerk.):Vajdasági magyar tudóstalálkozó 2012. Tudomány, módszer, argumentáció.pdf Vajdasági Magyar Akadémiai Tanács, Újvidék, Magyar Tudományos Akadémia, Budapest. 35–41.

Szervezeti és szerkesztőbizottsági tagság:

A Magyar Tudományos Akadémia határon túli  köztestületének tagja

Kurzusok: