ÉKES BESZÉD

EGYETEMISTA SZÓNOKVERSENY

Újvidéki Egyetem, BTK, Magyar Tanszék, Újvidék, 2016. október 28.

Az Újvidéki Egyetem Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéke és a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar szónokversenyt hirdet vajdasági egyetemi hallgatók számára két kategóriában:

I. Szónokverseny:

1.    rész: Előre megírt (maximum 6 perces) beszéd előadása (fejből)

Témák:

• Isten adott nektek képet és ti mást csináltok magatoknak.” (Shakespeare: Hamlet) - Nincs már teremtett „örök nő”?

Kérjük a versenyzőket, hogy határozzák meg a beszéd fajtáját (bemutató,

tanácsadó , törvényszéki) és szituációját. Érvelhetnek pró vagy kontra.

2. rész: Rögtönzött beszéd (maximum 3 perc) a helyszínen kapott témáról

II. Felolvasóverseny:

1. rész: A szabadon választott (előre begyakorolt) háromperces szöveg felolvasása

2. rész: A (helyszínen kapott) kötelező szöveg felolvasása

Jelentkezni Katona Edit tanárnőnél lehet a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.címen 2016. október 25-ig név, kar, tanszék, évfolyam, elérhetőségek és versenykategória (I. Szónokverseny, II. Felolvasóverseny) megjelölésével.

Az idei versenyt 2016. október 28-án, az Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karának  Magyar Tanszékén tartjuk Újvidéken, 12,00 órai kezdettel.

A zsűri összetétele: 2-2 tanár, valamint 1-1 hallgató a Magyar Tanszékről és az MTTK-ról.
A díjazottak könyvjutalomban részesülnek.