A MAGYAR TANSZÉK KÖZLEMÉNYE​ A MAGYAR NEMZETI TANÁCS DÖNTÉSE KAPCSÁN

2016. 07. 11.

Az Újvidéki Egyetem BTK Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéke mélységesen elítéli a Magyar Nemzeti Tanács azon döntését, miszerint a Magyar Szó és a 7Nap szerkesztőségi tagjai a jövőben nem nyilváníthatnak mindannyian véleményt a leendő főszerkesztőről. Közpénzekből működtetett közintézmények esetében az egyetlen feddhetetlen megoldásnak csupán a teljes tagság részéről történő titkos szavazást tartjuk elfogadhatónak, ami egyúttal ezen intézmények tekintélyének is előfeltétele.

Az MNT újabb döntése a vajdasági magyar médiaszíntéren évek óta uralkodó, pártpolitikai vezérlésű cenzúra további megerősítését szolgálja, ami ellehetetleníti a vajdasági kulturális szférát, és elriasztja azokat a fiatalokat, akik az Újvidéki Egyetem BTK Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékén újságírói ambíciókkal tanulnának.

Magyar Tanszék