A Stúdium új száma

studium 2015

Megjelent a vajdasági magyar felsőoktatási magazin 11-12. száma

A Stúdium c. lap első száma 2009-ben jelent meg a Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium kiadásában. Azóta üde színfoltja annak a felsőoktatási szférának, amely itt Vajdaságban magyar nyelvű képzést, tudományos konferenciákat, hallgatói versenyeket, rendezvényeket, csereprogramokat biztosít: a lap elsősorban a VMTDK, a Magyar Tanszék és az MTTK eseményeire fókuszál képekben és cikkekben, valamint egyéb publicisztikai és szépirodalmi szövegeket, közérdekű információkat tesz közzé.

A 11-12. szám beszámol a 2015-ben a Magyar Tanszéken zajló Kontaktzóna-műsorokról és egyéb rendezvényekről, a diákköri kapcsolatokról, közli a legsikeresebb szónoki beszédeket a 2015-ös Egyetemista szónokversenyről, foglalkozik a 14. VMTDK eseményeivel.

Támogató: Szekeres László Alapítvány

SZLA logo